שביל ישראל

שביל ישראל הוא שביל טיולים המשתרע לכל אורכה של מדינת ישראל מקיבוץ דן שבצפון ועד מעבר טאבה על גבול ישראל-מצרים בדרום. אורכו של שביל ישראל עומד כיום על למעלה מ-1000 קילומטרים העוברים בין תאי נוף טבעי ואנושי מגוונים ביותר וכך מציע שביל ישראל הזדמנות להתוודע אל כמעט כל ארץ ישראל במסע שאותו ניתן להשלים ברצף או בחלקים. בכל שנה צועדים אלפי אנשים על נתיבי שביל ישראל וישנם גם כמה מאות אנשים בכל שנה שהולכים את שביל ישראל לכל אורכו.

שביל ישראל הוא אתגר לא פשוט בעבור מי שמתכנן ללכת את שביל ישראל לכל אורכו מצפון או דרום או מדרום עד צפון. הליכת שביל ישראל מצריכה יכולות פיזיות מפותחות שכן מדובר בהליכה של מרחקים גדולים ועל פי רוב יש צורך גם בנשיאת ציוד רב שכמובן שוקל לא מעט. שביל ישראל מצריך גם הערכות לוגיסטית לא פשוטה כל כך שכוללת חישוב צרכי מים, ולעיתים קרובות גם הטמנות מים מראש, צרכי מזון, לינה ומנוחה. בנוסף שביל ישראל מצריך גם ציוד מתאים, בעיקר תרמיל טוב ונעלי טיולים מתאימות אך גם את סדרת המפות של שביל ישראל.

מאידך, למרות שהליכה על שביל ישראל היא לא משהו שכל אחד מסוגל לעמוד, אין ספק כי החוויה של שביל ישראל היא אחד הדברים המופלאים שיש בתחום של טיולים רגליים בארץ ישראל. היכולת לראות את הנוף משתנה ממש תחת רגלייך ולאורך זמן מעניקה מימד של הבנת ארץ ישראל כמו ששום דבר אחר לא יכול להציע. שביל ישראל לוקח אותך אל מחוזות שלא בהכרח הכרת קודם לכן והוא דרך מעולה לחוות חוויות שלא ניתן לחוות בשום הקשר אחר. בשנים האחרונות הפך שביל ישראל גם למעין טקס מעבר בחברה הישראלית וסביב שביל ישראל התפתחה תרבות שלמה של מי שמכנים את עצמם כבר בתור "שביליסטים", אותם אנשים שהולכים את שביל ישראל לכל אורכו. להלן תמצאו סדרת מאמרים הקשורים להיבטים שונים של שביל ישראל כמו גם קישורים למקורות מידע רלוונטים לכל מי שמתעניין בחוויה המופלאה הזו של הליכה על שביל ישראל.
שביל ישראל בויקיפדיה