איך לבנות אתר אינטרנט

איך ספק כי כיום המשימה של לבנות אתר אינטרנט היא פשוטה הרבה יותר ממה שהייתה בעבר. אם בעבר היה הנושא של בניית אתרים שמור אך ורק למתכנתים בעלי ידע בבניית אתרים שהיו היחידים למעשה שידעו איך לבנות אתר אינטרנט, כיום אין צורך לדעת יותר מידי בתחום התכנות, המחשבים ובניית האתרים בכדי להבין איך לבנות אתר אינטרנט ולהיות מסוגל לבנות אתר אישי או אתר מקצועי בקלות יחסית.

פריצת הדרך הגדולה והמשמעותית בתחום של בניית אתרים, זו שאפשרה למעשה לכל אדם עם הבנה מינימלית בתחום של מחשבים להבין איך לבנות אתר אינטרנט, היא הקמתם של פלטפורמות בניית אתרים, או למעשה אתרי בניית אתרים, כמו כאלו של גוגל, וורדפרס או וויבלי, המאפשרות לכל אדם לבנות אתר אינטרנט תוך שימוש בממשק בניית אתרים פשוט למדי.

אתרי בניית אתרים אלו מציעים דרך רישום פרטים את האפשרות לבנות אתר אינטרנט בחינם ואינם מציריכים ידע נרחב, אלא רק ידע בסיסי, במחשבים בכדי להבין איר בונים אתר אינטרנט. היתרון הגדל של אתרים כאלו בעבור כל מי שרוצה לבנות אתר אינטרנט הוא כמובן הפשטות וקלות התפעול שלהם וכמובן שהעובדה שזוהי אפשרות לבנות אתר אינטרנט בחינם. החיסרון של בניית אתרים דרך אתרי בניית אתרים כאלו היא שלעיתים קרובות הממשק יחסית מוגבל והאפשרויות של בניית האתר אינן מלאות באופן מובנה או דורשות שדרוג שבעבורו צריך לשלם כמובן. חיסרון נוסף שעימו צריך להתמודד כל מי שרוצה לבנות אתר אינטרנט בדרך הזו הוא שכתובת האתר שלו לא תהיה פרטית שלו אלא של אתר בניית האתרים שדרכו הוא בונה את אתר האינטרנט שלו, אך לעיתים ניתן לפתור את הבעיה  הזו דרך אפשרות לרכוש דומיין משלכם אך להמשיך להפעיל עליו את האתר שנדבר דרך אותם אתרי בניית אתרים כמו האפשרות לבנות אתר בגוגל.

 לסיכום, התשובה לשאלה איך בונים אתר אינטרנט הולכת ונעשית יותר ויותר פשוטה וכיום כמעט כל אדם עם רצון ומשהו להגיד לעולם יכול בקלות רבה מאוד לבנות אתר אינטרנט משלו ללא עלות למעט הזמן שתמיד צריך להשקיע בכדי לבנות אתר אינטרנט איכותי.