סיירת חימוש

פיקוד המרכז מציג: סיירת חימוש. צוות מילואים מיוחד שהוקם בחימוש פקמ"ז עושה שימוש בקבוצה של בוגרי סיירות עילית ומפקדים בכירים בעבר העוסקים כיום בהי-טק אזרחי ומייעצים לצה"ל בנושאי טכנולוגיות ושילובן בצבא. חמשת היועצים, המשרתים בהתנדבות ופועלים מאז תחילת השנה, הינם יוצאי יחידות דוגמת סיירת מטכ"ל ושלדג ובמקצועם האזרחי אנשי הי-טק והם מסייעים בידי חימוש פקמ"ז במהלכים של שינויי אמל"ח והכנסת אמל"ח חדש, טכנולוגיות חדשות והטמעתן.

"החימוש שינה את פניו והפך טכנולוגי יותר" מסביר מחש"פ פקמ"ז, אל"ם אלמוג "לאור המציאות המשתנה באיו"ש בשנים האחרונות היה צורך להשלים את הפערים דרך טכנולוגיות, משימה שהוטלה על החימוש".  במסגרת תהליך זה עוסקים מזה זמן מה אנשי החימוש של פיקוד המרכז בשילובם אמצעי ירי, ניוד, מיגון ושליטה טכנולוגיים, בין היתר בפיתוח יט"ע (יחידה טכנולוגית לעימות המוגבל) נח"ל וצנחנים, בגדודים הרגילים ויחידות איו"ש וכן שילוב של אמצעים כאלו בתוואי גד ההפרדה.  

אנשי צוות היועצים של חימוש פקמ"ז תורמים משילוב ניסיונם הצבאי והמקצועי בבחירות האמצעים הטכנולוגיים ושילובם ביחידות הפועלות באיו"ש. "אם למשל היט"ע מחפשים דרך לשלוט בשטח מסוים אז הם מייעצים ומביאים פתרונות שהיחידות לפעמים לא מכירות" אומר אל"ם אלמוג "אלו לוחמים-טכנולוגים, הם מביאים ידע מתוך העיסוק שלהם וההבנה שלהם מהעבר כלוחמים ומפקדים, זה מעניק למקבל ההחלטות יותר כלים לבחור אילו טכנולוגיות לנצל".